Ürüne Genel Bakış

Google AdMob akıllı segmentasyon ile uygulamanızdan yeni bir gelir kaynağı elde edin

Google AdMob akıllı segmentasyon ile uygulamanızdan yeni bir gelir kaynağı elde edin

Google'ın gelişmiş makine öğrenimi teknolojisinden güç alan akıllı segmentasyon, oyununuzda harcama yapma olasılığı düşük uygulama kullanıcılarını belirlemenize ve bu kullanıcılardan para kazanmanıza imkan tanır.

photo

Uygulamanızın YBD'sini en üst düzeye çıkarın

Uygulama içi satın almaları (UİSA) ana gelir kaynağınız olarak belirlerseniz, büyük ihtimalle kullanıcılarınızın çoğu uygulamada harcama yapmamayı tercih edecektir. Öyle ki, kısa süre önce yapılan bir araştırmaya göre, mobil oyun pazarındaki oyuncuların %4'ten azı uygulama içi satın alma yapıyor. Uygulamanızın toplam gelirini ve yaşam boyu değerini (YBD) en üst düzeye çıkarmak için, oyununuzda harcama yapanlara iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya devam ederken harcama yapmayan kullanıcılardan para kazanmanın alternatif yollarını bulmanız gerekir.

AdMob akıllı segmentasyon sayesinde, harcama yapmayan kullanıcılardan para kazanarak yeni bir gelir kaynağı elde ederken harcama yapan kullanıcılar için reklamsız bir deneyim sunmaya devam edebilirsiniz.

photo

Zengin analizlerle performansı ve uygulama kullanıcısı etkileşimini optimize edin

AdMob, akıllı segmentasyon sayesinde günlük kullanıcı etkileşimi, günlük etkin kullanıcı başına ortalama AdMob reklam geliri (reklam ARPDAU) ve tahmin modülü doğruluğu gibi metrikleri içeren zengin verilerle reklam performansını ölçmenize ve optimize etmenize yardımcı olur.

photo

Basit ve kolay kurulum

Uygulamanızı Firebase'e bağlamanız yeterlidir, akıllı segmentasyon gerisini halleder. AdMob'un makine öğrenimi modeli, uygulamanızın geçmiş satın alma verilerini kullanarak bir kullanıcının alıcı olup olmadığını tahmin eder ve sadece alıcı olmadığı öngörülen kullanıcılara reklam gösterir.

Harcama yapmayan kullanıcılardan para kazanmanın bir yolunu arıyorduk. Akıllı segmentasyon harcama yapmayan kullanıcılar için reklamdan para kazanma stratejimizi otomatik olarak kişiselleştirmemize yardımcı oldu . Kullanım kolaylığını çok beğendik. En iyi yanı da UİSA gelirimizi olumsuz etkilememesi oldu.

Maria Tyutina, Para Kazanma Stratejisi Sorumlusu, Game Insight

Başlamak çok kolay

Tek yapmanız gereken AdMob hesabınızda oturum açıp bir geçiş reklam birimi oluşturmak ve Akıllı Segmentasyon ayarını bulmak. Daha fazla bilgi edinmek için AdMob Yardım Merkezi'ni de ziyaret edebilirsiniz.