Kılavuz

Uygulamalardan elde edilen geliri optimize etmede kullanılabilecek ileri düzey Google AdMob teknikleri

Uygulamalardan elde edilen geliri optimize etmede kullanılabilecek ileri düzey Google AdMob teknikleri

Uygulamanızdan elde ettiğiniz geliri AdMob'dan yararlanarak artırmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, AdMob reklam kazançlarınızı artırmak için burada açıklanan yöntemleri kullanabilirsiniz.

1. AdMob reklam yerleşimini test etme

Bazı geliştiriciler reklamları için bir yerleşim alanı (ör. ekranın en üstündeki standart banner) belirledikten sonra bu alanı bir daha değiştirmez. Hep aynı reklam yerleşim stratejisini benimserseniz zamanla kullanıcılarda reklam körlüğü oluşabilir. Reklamınızın yayınlandığı konuma alıştıklarından, belirli bir süre sonra, söz konusu reklam yerleşimi alanında gösterilen hiçbir içeriği dikkate almamaya başlayabilirler. Bu durum, potansiyelinizin altında bir uygulama geliri elde edeceğiniz anlamına gelebilir.

Bu nedenle, reklam yerleşimi için farklı seçenekleri denemeye başlamalısınız. Denemeler sayesinde, reklam gelirini en üst düzeye çıkarmak için kullanacağınız optimum reklam yerleşimlerini belirleyebilirsiniz. Reklam yerleşimi denemelerini özellikle yeni bir uygulama güncellemesi yayınladığınızda gerçekleştirmeniz önerilir. Reklamları ekrandaki farklı konumlara yerleştirerek kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerden birini uygulamayı da seçebilirsiniz.

2. Farklı AdMob reklam türleri veya boyutlarıyla denemeler yapma

Uygulamanızda yalnızca banner reklam kullanıyorsanız reklam biçimini değiştirmeyi deneyip, uygulamanızdan elde ettiğiniz gelirin bu değişiklikten nasıl etkileneceğine bakın. Örneğin, şu anda yalnızca metin banner reklam kullandığınızı varsayalım. Bir sonraki yeni uygulama güncellemesinde bunun yerine, daha büyük bir resim banner reklam veya video geçiş reklamı kullanabilirsiniz.

3. eBGBM tabanlarını optimize etme

Doluluk oranıyla değil, işlem ve böylece eBGBM tetikleme olasılığı daha yüksek olan kullanıcılarınıza alakalı reklamlar göstermeyle ilgileniyor olabilirsiniz. Bu durumda, AdMob'un sunduğu seçeneklerden yararlanarak hangi ülkelerde hangi reklam birimlerinin gösterileceğini belirleyebilirsiniz.

Bu sayede, AdMob'un gerçekleştireceği işlemleri özelleştirebilirsiniz. Örneğin, eBGBM belirli bir tutar veya üzerinde olduğunda reklam biriminin tüm konumlarda ya da eBGBM belirli bir eşik veya üzerinde olduğunda reklamın yalnızca tercih ettiğiniz ülkede gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak doluluk oranınız azalabilir. Ancak aynı zamanda, reklam körlüğünün azalması ve kullanıcıların daha yüksek değerli reklamlar göründüğünde bunları tıklaması da sağlanabilir.

En uygun stratejiye karar verebilmeniz için birkaç hafta boyunca farklı seçeneklerle denemeler yapmanız ve değişikliklerin uygulamanızdan elde ettiğiniz geliri nasıl etkilediğine bakmanız önerilir.

AdMob'u denemeye hazır mısınız? Hemen kaydolun veya ücretsiz danışmanlık hizmeti isteyin.