Başarı Öyküsü

111 Percent, AdMob platformu ve teklif verme ile eBGBM'leri %28 arttırdı

111 Percent, AdMob platformu ve teklif verme ile eBGBM'leri %28 arttırdı

2015 yılında Güney Kore'de kurulan 111 Percent, Random Dice gibi popüler oyunların arkasındaki yayıncı. Bu kule savunma strateji oyununda, oyuncular zar atıp diğer oyuncularla çatışıyor. 2019'da lansmanı yapılan oyun, şu anda yayıncının en popüler oyunu ve günlük 400 bin aktif kullanıcıyla dünya çapında 11 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı.

111 Percent, başından beri, hem uygulama içi reklamlardan (UİR) hem de uygulama içi satın almalardan (UİSA) gelir elde eden Random Dice için bir uyumlulaştırma çözümü kullanıyordu. Ancak günlük şelale ayarlarını yönetmek, işleri büyüdükçe giderek daha fazla zaman alıyor ve zorlaşıyordu. Ekip, zamandan tasarruf etmelerine ve reklam gelirlerini arttırmalarına yardımcı olmak için AdMob teklif verme dahil alternatif çözümleri araştırdı. AdMob platformunu entegre etmeye ve Random Dice'ın tüm kullanıcıları için teklifli sistem kullanmaya karar verdi. 111 Percent, üç ay içinde eBGBM'de %28'lik artış ve reklam yönetiminde %30 zaman tasarrufu sağladı.

Sadeleştirme ve büyüme arayışı

2020'de önde gelen Güney Koreli geliştirici 111 Percent, oyuncuya karşı oyuncu (PvP) rekabeti gibi ilgi çekici özellikler sunan yeni oyunu Random Dice'ı piyasaya sürdüğünde büyük bir başarı elde etti. Random Dice, uygulama içi reklamların toplam kazancın %15'ini oluşturduğu UİSA ve UİR'den gelir elde etmek için hibrit bir model kullandı. Ekibin mevcut şelale uyumlulaştırma çözümü, çok zaman alan ve hantal hale gelen günlük reklam yönetimi dışında çoğunlukla iyi sonuçlar veriyordu. Bunun nedeni, üç büyük pazarında kurulumların nasıl optimize edileceğini belirlemek için analiz ve günlük tartışmalar için harcanan zamandı.

Ekip, AdMob ve sunduğu teklifli sistem çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmeye o zaman karar verdi. AdMob Ağı, 111 Percent için zaten en büyük talep kaynağıydı ve reklam gelirlerinin çoğunu sağladı. Ekip, geçişin iş akışlarını basitleştirmelerine, reklam yönetimiyle zaman kazanmalarına ve Random Dice'taki kazançlarını potansiyel olarak arttırmalarına yardımcı olacağını umuyordu.

Hızlı ve basit entegrasyon

111 Percent ekibi 2021'de AdMob platformunu benimsemeye karar verdi ve Temmuz ayında dünya genelindeki tüm kullanıcıları için Random Dice'a tümüyle entegre etti.

111 Percent Pazarlama Müdürü Seungwoo (Sam) Yang, “Kurulum çok kolay ve anlaşılırdı.” diyor. "Önümüzde hiçbir engel yoktu." Proje, her şeyin sorunsuz bir şekilde entegre edildiğinden emin olmak için yapılan testler de dahil olmak üzere yalnızca iki ila üç hafta sürdü.

Ekip daha sonra, şelale yönetimi için gereken kaynakları önemli ölçüde azaltıp azaltmayacağını ve reklam geliri performansını iyileştirip iyileştirmeyeceğini test etmek için odak noktasını AdMob'un teklif çözümüne çevirdi.

AdMob'a geçişten yalnızca üç ay sonra, hem kazançlar hem de kaynak zaman tasarrufu açısından etkileyici sonuçlar elde ettik.

Seungwoo (Sam) Yang, Pazarlama Müdürü, 111 Percent

Teklif verme, daha yüksek eBGBM'ler ve zaman tasarrufu sağladı

Random Dice'ta teklifli sistemi kullanmaya başladıktan sonraki üç ay içinde, 111 Percent eBGBM metriklerinin %28 arttığını gözlemledi. Ayrıca şirket reklam yönetimine çok daha az zaman harcadı. Seungwoo, "AdMob teklifli sistemi otomatik olarak en yüksek teklifi veren talep kaynağını seçtiğinden uyumlulaştırma kurulumlarının nasıl optimize edileceğini tartışmamıza gerek yok" diyor. Genel olarak ekip, oyun geliştirmeye, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve en son oyunları Random Dice: Wars için en iyi para kazanma stratejisini belirlemeye ayırdıkları zamandan %30 tasarruf etti.