Kılavuz

Geliştiriciler AdMob uyumlulaştırmasıyla uygulama gelirini nasıl en üst seviyeye çıkarabilir?

Geliştiriciler AdMob uyumlulaştırmasıyla uygulama gelirini nasıl en üst seviyeye çıkarabilir?

Uyumlulaştırmanın yalnızca ağdan kazandığınızdan fazlasını kazanmanıza yardımcı olmasının nedeni

Reklamlardan para kazanan uygulama geliştiricileri, uygulama gelirlerini en üst seviyeye çıkarmak için AdMob reklam ağını AdMob uyumlulaştırmasının gücüyle birleştirebilir.

AdMob uyumlulaştırması platformu, reklamveren talebini üçüncü taraf ağları içerecek şekilde genişletmenize olanak tanır. Bu yöntem, reklam envanterinize yönelik rekabeti artırır ve tek bir reklam ağıyla çalışarak elde ettiğinizden daha fazla gelir elde etmenizi sağlar.

Bu yayında, GameHouse, Playdots ve StickyHands gibi dünyanın dört bir yanındaki önde gelen geliştiricilerin uyumlulaştırma platformu olarak AdMob'u seçmesini sağlayan üç temel avantajı paylaşacağız.

1) Herhangi bir talep kaynağından sağlanan reklam gelirini en üst düzeye çıkarma

AdMob uyumlulaştırması, işletmeniz için en iyi performansı gösteren reklam biçimleri ve ağ iş ortakları genelinde optimizasyon gerçekleştirerek güçlü bir gelir akışı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Uyarlayıcılar yoluyla 30'dan fazla büyük ağla ve özel etkinlikler yoluyla 70'ten fazla diğer ağla çalışabilirsiniz. AdMob tüm reklam ağlarının reklam envanterine adil şekilde erişmesini sağlayarak, en yüksek ödemeyi yapan ağın her zaman kazanmasını sağlar.

Şeffaf açık artırma dinamiklerine ek olarak AdMob, para kazanma stratejinizi otomatikleştirmenize ve basitleştirmenize yardımcı olmak için yerleşik çözümler sunar:

  • Reklam Ağı Optimizasyonu (RAO), BGBM'leri her gösterim için optimize etmek üzere şelalenizi dinamik şekilde yeniden düzenler.
  • Uyumlulaştırma grupları, ayarlarınızı çok sayıda reklam birimi genelinde ölçeklendirmenizi kolaylaştırır.
  • AdMob, işletmenizin yararlanabileceği güvenilirlik desteği sağlamak için Google'la aynı altyapıda çalışır.

Uyumlulaştırma güçlü bir gelir modeli olsa da, AdMob ekibi daha da fazla kazanç elde etmenize yardımcı olmak için Bidding adlı yeni bir çözüm üzerinde çalışmaktadır. Bidding, uygulama reklam kaynaklarının reklam alanınız için gerçek zamanlı şekilde rekabet etmesine olanak tanıyarak her gösterimde gelir potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Bidding, uyumlulaştırma ile sorunsuz şekilde çalışır ve bu yıl beta sürümde kullanıma sunulacaktır.

2) Dünya standartlarında bir uygulama deneyimi sunma

Harika bir uygulama oluşturduktan sonra, uzun vadede başarılı olmanız, mükemmel bir uygulama deneyimi sağlarken geliri artırabilmenize bağlıdır. Bu nedenle AdMob, kötü amaçlı yazılımlar, adres sahteciliği, kötü içerik ve diğer benzer konularla başa çıkmak için tüm reklamveren talebine yüksek standartlar getirir. Aşağıda, uygulamanızı korumayı kolaylaştıran araçlardan yalnızca birkaçı açıklanmıştır:

  • App-ads.txt, envanterinizi satmaya yetkili olan kişileri beyan etmeniz için basit ve güvenli bir çözümdür ve reklamverenler açısından şeffaflığı artırırken, uygulamanızın envanterinin değerini de korur.
  • Reklam İnceleme Merkezi, uygulamanızda hangi reklamların gösterildiğini görmenizi ve hoşunuza gitmeyen belirli reklamları engellemenizi sağlar.
  • Buna ek olarak, uygulamanızın hedef kitlesi temel alınarak yalnızca buna uygun reklamların yayınlanmasını sağlamak için, engelleme kontrolü ayarlarındaki Reklam İçeriği Değerlendirmesi'ni kullanabilirsiniz.

3) Uygulama işinizi büyütün

Para kazanma stratejinizi geliştirirken, uzun vadeli hedeflerinizle uyumlu olup olmadığını göz önünde bulundurun. Hedefiniz ister finansal açıdan bağımsızlık ister 1 numaraya yükselmiş bir uygulama olsun, uyumlulaştırma, reklam gelirinizi en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Ancak, seçtiğiniz platforma bağlı olarak, saklamaya, katılıma ve toplam uygulama gelirini artırmaya da yardımcı olabilir. Aşağıda, uygulama işinizi büyütmeye yardımcı olacak, yalnızca AdMob'un sağladığı birkaç yol açıklanmıştır:

  • Firebase, AdMob'la sıkı bir entegrasyon içindedir ve size kullanıcı davranışı hakkında detaylı bilgi verebilir. Bu bilgiler, katılımı ve saklamayı optimize etmek, en önemlisi de uygulama gelirinizi artırmak için gereklidir.
  • Buna ek olarak, başka bir uygulamanızı çapraz tanıtmak veya doğrudan bir reklamverenle çalışmak isterseniz, AdMob, kurum reklamlarını ve doğrudan satılan kampanyaları da destekler.

AdMob uyumlulaştırmasını denemeye hazır mısınız? Uygulamanızın indirilme sayısı 100.000'in üzerindeyse, ücretsiz danışmanlık hizmeti için kaydolun veya daha fazla bilgi edinmek için hesap yöneticinizle görüşün. Diğer yandan, uyumlulaştırmayı doğrudan AdMob hesabınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.