Kılavuz

Reklam uyumlulaştırmayı kullanmak için 3 neden

Reklam uyumlulaştırmayı kullanmak için 3 neden

Reklam uyumlulaştırma nedir?

Reklam uyumlulaştırma, reklam envanteriniz için sürdürülebilir gelir sağlayarak uygulama işinizi büyütmenize olanak tanır.

Uygulamalardan para kazanma çözümü olarak uyumlulaştırma, geliştiricilerin tek bir Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) entegrasyonuyla birden fazla mobil reklam ağıyla ilgili ayarlama, yönetim ve optimizasyon işlemlerini yapmasına yardımcı olur. Birden fazla reklam kaynağıyla çalışmak, reklam envanteriniz için rekabet doğurur ve bu da geliri artırır.

Uyumlulaştırma, reklam kaynaklarının öncelik sıralamasını yapmak için bir şelale ayarı kullanır. Bu ayarda, her reklam birimi, geçmiş gelir verilerine göre sıralanmış bir tercih edilen reklam kaynağı listesine sahiptir. Bir kaynak reklam döndürmezse, platform otomatik olarak listeden bir sonraki reklam kaynağını çağırır ve böylece her gösterim için en iyi değeri elde etmenizi sağlar.

Neden AdMob'un reklam uyumlulaştırma platformunu seçmelisiniz?

1) Yalnızca birkaç satır kodla uyumlulaştırmayı kolayca etkinleştirebilirsiniz

AdMob ağını kullanmaya başladıktan sonra, reklamveren talebinizi başka üçüncü taraf ağları da içerecek şekilde kolayca genişletebilir ve geliri artırabilirsiniz.

Çalışmak istediğiniz üçüncü taraf ağlara kaydolun ve bu ağların kullanıcı arayüzlerinde reklam yerleşimi oluşturun. Ardından, AdMob arayüzündeki uyumlulaştırma ayarlarınızı söz konusu ağı içerecek şekilde güncelleyin. Son olarak, uygulamanızın kod tabanını, reklam ağının SDK'sını ve AdMob ile üçüncü taraf ağ arasında iletişim kuran bir bağdaştırıcı kitaplığını içerecek şekilde güncelleyin.

AdMob'un desteklediği birçok reklam ağı açık kaynaklı ve sürümlü bağdaştırıcılara sahiptir. Dolayısıyla, kod Google'ın iOS ve Android için GitHub kod deposunda bulunabilir. Bu sayede, bağdaştırıcıları sadece iki satır kodla uygulamanıza ekleyebilirsiniz.

2) AdMob'un Reklam Ağı Optimizasyonu sayesinde gelirinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz

AdMob'un Reklam Ağı Optimizasyonu (RAO) özelliği, reklam birimlerinizin en çok ödeme yapan reklamverenlere ait reklamlarla doldurulmasını sağlamak için şelalenizi otomatik olarak güncellemenize olanak tanır.

RAO etkinleştirildiğinde AdMob, uyumlulaştırma şelalenizi en yüksek etkin bin gösterim başına maliyete (eBGBM) sahip ağlardaki reklamlar ilk önce yayınlanacak şekilde dinamik olarak yeniden düzenler. Böylece maksimum gelir sağlanır. AdMob, uyumlulaştırma şelalesinde reklam ağlarını konumlandırmak için uygulamanızın trafiği, geçmiş veriler ve üçüncü taraf reklam ağlarına ait bilgilerden yararlanarak eBGBM bilgilerini günde birkaç kez yeniler.

Google'ın diğer talep kaynaklarıyla eşit bir şekilde rekabet edebilmesi için, Reklam Ağı Optimizasyonu AdMob Ağı için etkinleştirilir ve gerçek zamanlı eBGBM verileri kullanılır. Başka bir üçüncü taraf ağ AdMob'unkinden daha yüksek tahmini eBGBM'ye sahipse AdMob kendininki yerine üçüncü tarafa ait reklamları yayınlar. AdMob'un otomatik şelale konumlandırması sayesinde, uygulamalarınız her zaman en yüksek gelir sağlayan reklamları gösterir. RAO'yu çalıştığınız reklam ağları için ayarlamak üzere bu adımlardan yararlanın. RAO 25 reklam ağı için kullanılabilmekte ve 16 reklam ağı için ülke düzeyinde yerelleştirilmiş olarak sunulmaktadır.

3) Uyumlulaştırma grupları sayesinde şelale ayarlarınızı geniş ölçekte yapabilirsiniz

AdMob uyumlulaştırması 30'dan fazla üçüncü taraf reklam ağını desteklediğinden, uygulamanız için en iyi performans gösteren ağlarla çalışabilirsiniz. Bir ağ iş ortakları grubu kurduğunuzda, geleneksel uyumlulaştırma platformları reklam birimlerinizin her biri için ayrı bir şelale oluşturmanızı gerektirir. Bu model sadece birkaç reklam birimi olan geliştiriciler için kullanışlıdır, ancak reklam birimi sayısı arttıkça daha karmaşık bir iş olabilir.

AdMob'un uyumlulaştırma grupları, uyumlulaştırma ayarlarınızda kolaylık ve ölçeklendirilebilirlik sağlar. Uyumlulaştırma grupları sayesinde, reklam birimlerini uygulama, tema veya reklam türüne göre gruplandırabilir ve şelalenizi her bir grup için dinamik olarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Ardından her gruba onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce reklam birimi ekleyebilir ve böylelikle uyumlulaştırma ayarlarınızı zahmetsizce ölçeklendirmiş olursunuz.

Artık oluşturduğunuz her reklam birimi için ayrı bir şelale oluşturma zorunluluğunuz yoktur. Reklam operasyonlarına harcanan zaman ve paradan tasarruf etmek için reklam biriminizi mevcut bir uyumlulaştırma grubuna ekleyebilirsiniz.

Yeni bir uyumlulaştırma grubu oluşturmak için, bir grup reklam birimini ve coğrafi hedefleme veya reklam ağları gibi bir dizi kuralı seçin ve bu gruba ilişkin para kazanma tercihlerinizi geniş ölçekte yapılandırın. Daha fazla bilgi için bu AdMob Yardım Merkezi makalesine göz atın.

AdMob uyumlulaştırmasını denemeye hazır mısınız? İndirme rakamlarınız 100.000'in üzerindeyse mobil uzmanlarımızın birinden ücretsiz danışmanlık hizmeti almak için kaydolun. Ücretsiz danışmanlık hizmeti talep edin.