Başarı Öyküsü

Gamee Studio, AdMob uyumlulaştırması ve teklifli sistemi ile KBOG'de %61 artış gördü

Gamee Studio, AdMob uyumlulaştırması ve teklifli sistemi ile KBOG'de %61 artış gördü

CEO Giang Nguyen'e göre, merkezi Hanoi'de olan Gamee Studio'nun başarısı, üretim ekibinin çok çalışmasından kaynaklanıyor. Maharetli ekibi ile Gamee, ayda dört veya beş oyun yayınlayarak pazardaki fırsatlara hızla adapte oluyor.

Bu strateji şimdiye kadar başarılı oldu. 2019'da kurulan, Home Pin ve Fish Pin gibi basit ve çok basit bulmaca oyunlarının üreticisi, kısa süre içinde Android'de ayda ortalama 3,5 milyon kullanıcı çekmeye başladı ve geçtiğimiz yıl içinde çalışan sayısını ikiye katladı. Ancak oyun uygulamalarını tüm dünyaya genişletmek için reklamlardan para kazanma platformlarına ve gelirlerine istikrar kazandırmaları gerekiyordu.

Platform istikrarı arama

Gamee’nin gelirinin yaklaşık %90'ı uygulama içi reklamlardan kaynaklandığından güvenilir bir uyumlulaştırma ve teklif verme çözümüne sahip olmak bu stüdyonun başarısı için son derece önemli. Daha önce, uyumlulaştırma ve teklif verme için başka bir platformun çözümünü kullanıyorlardı ancak Giang'a göre performans onların beklentilerini karşılamıyordu.

Giang şirketinin karşılaştığı en büyük zorluğun reklam gelirinin devamlılığı olduğunu ve önceki çözümün bunu sağlayamadığını söylüyor. Giang, “İşimizin büyümesi için önce istikrara ihtiyacımız var.” diyor ve ekliyor: “Reklamlardan para kazanmayı optimize etmemize yardımcı olması için AdMob uyumlulaştırmasını ve teklifli sistemini bu sebeple seçtik."

Giang, AdMob'un oyun ekosisteminde popüler bir para kazanma çözümü olduğunu ve AdMob uyumlulaştırmasını ve teklifli sistemini kendi platformlarında test etmenin mantıklı olduğuna karar verdiklerini söylüyor.

Oyunlarında Firebase gibi Google çözümlerini zaten kullandıklarından Gamee'nin teknoloji ekibi için AdMob'u kullanmaya başlamak kolaydı.

Testler etkileyici sonuçlar gösteriyor

AdMob uyumlulaştırmasını ve teklifli sistemini kullanmayı düşündüklerinde Gamee Studio Firebase Remote Config'i kullanarak iki farklı türde testler yürüttü. Bunlardan ilki, popüler Fish Pin oyunlarının dünyadaki tüm kullanıcıları için bir A/B testiydi. Tüm dünyadaki 300.000 kullanıcının yarısını mevcut uyumlulaştırma platformunda tuttular, diğer yarısını ise AdMob uyumlulaştırmasına ve teklifli sistemine taşıdılar. Hafta boyunca süren testte geçiş reklamları ve ödüllü reklamlar olmak üzere iki reklam biçimi vardı.

İkinci test olarak, Gamee AdMob uyumlulaştırmasını ve teklifli sistemini, dünyadaki tüm kullanıcıları için başka iki oyun uygulamasına entegre etti. Bir haftalık verilerden elde edilen sonuçlar, AdMob testlerinden önce kullandıkları diğer uyumlulaştırma ve teklifli sistem çözümü ile karşılaştırıldı.

Giang, testlerin sonuçlarının yönetim kurulunu çok etkilediğini söylüyor. AdMob uyumlulaştırmasını ve teklifli sistemini kullanmaya başladıktan sonra KBOG %61 yükseldi, doluluk oranı da %90'dan %98'e çıktı. Ayrıca, %140 artan BGBM'ye de olumlu bir etki vardı.

Bu olumlu sonuçlar Gamee'i, test ettiği her üç oyunun yanı sıra yeni yayınlayacak oldukları oyunun da tüm kullanıcıları için AdMob uyumlulaştırmasını ve teklifli sistemini kullanmaya ikna etti. AdMob şirketin uyumlulaştırma ve teklifli sistem çözümünde aradığı istikrarı sağladı.

AdMob uyumlulaştırmasının ve teklifli sisteminin uygulanması, kullanılması ve entegre edilmesi son derece kolay. Çalışmalarımızı ürünlerimize ve genişlemeye yoğunlaştırmamıza olanak sağlıyor.

Giang Nguyen, CEO, Gamee Studio

Uygulaması, kullanması ve entegre edilmesi kolay

Giang, “AdMob uyumlulaştırmasının ve teklifli sisteminin uygulanması, kullanılması ve entegre edilmesi son derece kolay. Çalışmalarımızı ürünlerimize ve genişlemeye yoğunlaştırmamıza olanak sağlıyor.” diyor.

Giang, uyumlulaştırma ve teklifli sistem çözümü değişikliği yaptıklarında ekibinin Google ile çalışmaya devam etmekten mutluluk duyduğunu söylüyor. “AdMob uyumlulaştırması ve teklifli sistemi, zaten birçok Google ürünü kullandığımızdan bizim için çok iyi bir seçim. AdMob ile Firebase, Data Studio ve Google Analytics gibi diğer Google ürünleri arasında kolayca bağlantı kurabiliyoruz. Birlikte mükemmel çalışıyorlar."